3D budovy na území města Brna

Mezi novinkami pro veřejnost jsou nyní dvě aplikace, které zobrazují 3D modely budov ve webové scéně. Konkrétně se jedná o 3D model budov v menší rovni detailu, který zobrazuje budovy ve formě jednodušších objektů za celé území města Brna a který byl vytvořen v roce 2017. Druhý detailnější model je urbanistický model budov s vymodelovanými střechami, který byl vytvořen v roce 2012 pro oblast Městské památkové rezervace a pro 10 dalších vybraných lokalit.
Pro správný chod aplikace s webovou scénou je doporučeno používat nejnovější verzi prohlížeče Chrome nebo Firefox (s podporou WebGL), grafickou kartu s minimální pamětí 1 GB RAM, a dále kvalitní internetové připojení. Rychlost vykreslení webové scény je v závislosti na těchto parametrech.

3D model budov města Brna obsahuje kromě obecného zobrazení také informace o způsobu využití stavebního objektu, zda se jedná o majetek města, v jakém je budova typu vlastnictví a jaký je počet vlastníků. Součástí webové scény je i jednodušší 3D model mostů. Aplikaci si lze prohlédnout na adrese www.brno.cz/3d-model.

Urbanistický model budov vybraných lokalit města Brna je k dispozici na této adrese: www.brno.cz/urbanisticky-model.